KURUMSAL

KİLOMETRE TAŞLARIMIZ

AYSPAK’ın temelleri 1992 yılında Sakarya’da atıldı

"Türkiye’nin Hat Sonu Paketleme Makineleri Üreticisi" AYSPAK’ın temelleri 1992 yılında Sakarya’da atıldı. Bu yıllarda makine yedek parçası üretiminde kalite ve güvenilirliği ile bölgesel marka olması ve konunun uzmanı olması markanın doğuşunu hazırladı.

1992
TÜRKİYE'NİN HAT SONU
PAKETLEME
MAKİNELERİ
ÜRETİCİSİ

Ambalaj paketleme sistemlerine yönelik AR-Ge faaliyetleri

1996 yılında ambalaj paketleme sistemlerine yönelik gerçekleştirilen AR-GE faaliyetleri Türkiye Standartlarının üzerinde sıvı (sachet) ambalaj makinasını geliştirdi. Geliştirilen bu makine ile kısa sürede kalitesi ve sağladığı fiyat avantajı ile Türkiye genelinde marka bilinirliğine ulaşmasında önemli bir etken oldu.

1996
SIVI (SACHET)
AMBALAJ
MAKİNASINI
GELİŞTİRDİ

AR-GE faaliyetlerine aralıksız olarak devam edildi

AR-GE faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden AYSPAK 1999 yılına gelindiğinde vidalı ve volümetrik paketleme sistemlerini üretmeye başladı.

1999
VİDALI VE VOLÜMETRİK
PAKETLEME
SİSTEMLERİNİ
GELİŞTİRDİ

AR-GE faaliyetleri sonucu, paketleme sektöründeki var olan ihtiyaç tespit edildi

2003 yıllarına gelindiğinde pazardaki uluslararası gelişmeleri takip ederek müşteri beklentilerine en uygun ve modern çözümü sunabilmek adına genç, dinamik ve alanında uzman AR-GE Birimi kurdu. Bu birim kısa sürede AB Standartlarında stick, sachet tipi ve sıvı dolum ve terazili ambalaj makinelerini geliştirerek piyasaya sürdü. Geliştirilen bu makineler AYSPAK markasına sektörde önemli bir konum kazandırdı.

2003
AYSPAK
ŞİRKETİ
KURULDU

Cezayir' e yapılan ilk ihracat ile dünyaya açıldı

2007 yılında Cezayir’e yapılan ilk ihracat ile marka dünyaya açılmış olur. Cezayir ihracatı sonrası Almanya, Azerbaycan ….. ülkelerine yapılan ihracatlar birbirini izler.

2007
AYSPAK
MARKASI
DÜNYAYA
AÇILDI

Kutulama ve kolileme ve etraf sarma makinelerini kapsayan ‘‘HAT SONU PAKETLEME’’ gibi niş bir alana odaklanır.

2008 yılı AYSPAK için önemli bir dönüm noktasıdır. Yönetim Kurulu’nda alınan karar sonucu Paketleme Sektörü’nde kutulama, kolileme ve etraf sarma makinelerini kapsayan ‘‘HAT SONU PAKETLEME’’ gibi niş bir alana odaklanır. Bu karar sonları tüm AR-GE faaliyetleri bu yönde ağırlık kazanır. Bu kararın alınmasında hat sonu ambalaj makinelerinin genel olarak yurt dışından ithal ediliyor olması, müşterilerin bu yönde artan beklentileri ile bu konseptin gelişime ve geliştirilmeye açık olması etkili olur.

2008
YÖNETİM KURULU’NDA
ALINAN KARAR
SONUCU
KONSEPT DEĞİŞTİRİLDİ

Geliştirilen tasarımlar kısa sürede yerli ve yabancı pazarda büyük ilgi görür

2008 yılında hayata geçirilen bu odaklanma sonucu tüm AR-GE faaliyetleri bu yönde ağırlık kazanır. AB Standartlarında ve tamamen sektörel ihtiyaç ve beklentiler göz önüne alınarak geliştirilen tasarımlar kısa sürede yerli ve yabancı pazarda büyük ilgi görür.

2008
AR-GE
FAALİYETLERİNE
ODAKLANMA

Yeni üretim merkezinde üretim faaliyetlerine devam edilir

2010 yılı itibariyle artan müşteri taleplerine cevap verebilmek amacıyla 700 m2 kapalı alanı ve tamamı son teknoloji ile donatılmış makine parkı ile donatılmış yeni üretim merkezinde üretim faaliyetlerine devam edilir.

2010
700 M2 KAPALI ALANI
VE TAMAMI
SON TEKNOLOJİ
OLAN MAKİNE PARKI

Robotlu besleme sistemleri ile dakikada 120 adet kutu yapma kapasitesi

2015 yılında elle ve mekanik beslemenin yanında geliştirmiş olduğu robotlu besleme sistemleri ile dakikada 120 adet kutu yapma kapasiteli üretime geçilir.

2015
ROBOTLU
BESLEME
SİSTEMLERİ

AYSPAK için yine bir reform yılı olarak belirlendi

2017 yılı AYSPAK için yine bir reform yılı olarak belirlenir ve uzun yılların deneyimine dayanan AYS (AYSPAK YÖNETİM SİSTEMİ) hayata geçirilir.
AYS+ ile AR-GE ve Kalite birimi yeni bir yüz ve yeni bir kimlik kazanır. AYSPAK markasının temelini oluşturan Ar-ge birimi üniversite ve sektör temsilcileri ile teknoloji gelişimi adına araştırmalarına bilimsel bir altyapı hazırlar. Kalite ile AYSPAK ürünlerinin sektörel uluslararası kalite standartlarına da uyumlandırılarak üretilmesi amaçlanırken;
APS ile AYSPAK kalitesinde makine parçaları üretimi ve montajı gerçekleştirilecek birim.
AYS-soft ile bütün yönetim altyapısı elektronik ortama taşınırken;
AYS-art ile müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen makinelerin malzeme ve üretim kalitesinin yanında ergonomi ve dış tasarım açısından geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

2017
AYSPAK YÖNETİM SİSTEMİ
(AYS)
HAYATA
GEÇİRİLİR

AYSPAK 2019 yılında yeni yerinde hizmete devam ediyor.

Siz değerli müşterilerine daha iyi ve daha konforlu hizmet vermek için yeni yerimize taşındık.

Yeni adresimiz;

Hanlı Merkez Mahallesi, Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi 9. Cad. No:28 42773370, 54200 Arifiye/Sakarya

2019
AYSPAK
YENİ YERİNDE