KURUMSAL

BİZ KİMİZ?

AYSPAK; Endüstriyel üretimin hız kazandığı doksanlı yıllarda paketleme sektörüne yönelik makine yedek parçası üretimi ile sektöre giriş yapmıştır. Sektöre adım attığı ilk günden itibaren taviz vermediği kalite anlayışı, hızlı ve spesifik çözümleri sayesinde kısa zamanda makine yedek parçası üreticisi olarak bölgesel bir marka haline gelmiştir.

Paketleme sektörüne yönelik makine yedek parçası üretimi ile sahip olduğu bilgi birikimi ve bu alandaki başarının yüklediği sorumluluk paketleme sektörüne yönelik çözümler üretecek AYSPAK markasının doğuşuna zemin hazırlamıştır.

AYSPAK ‘‘Size Özel’’ sloganıyla sunmuş olduğu hat sonu paketleme çözümleri (Kutulama, Kolileme, Etraf Sarma) ve bu çözümlere entegre akıllı ürün besleme sistemleri ile müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına uygun spesifik çözümlerin uygulanmasında her zaman öncü rol oynamaktadır.

Hat Sonu Paketleme Çözümlerinin yanı sıra opsiyonel ihtiyaçlar (ön gruplama, dizme, yön verme, insert) ve paketleme sonrası entegresyon (dizilim, yön değiştirme, etiketlendirme ve kodlama) süreçlerinde başarılı çözümler sunmaktadır.

AYSPAK, müşteri güven ve memnuniyetini sağlamayı ön planda tutan müşteri odaklı bir yönetim anlayışını benimser ve bu birikimini seçkin insan kaynağı, modern teknoloji ve yönetim sistemleri ile buluşturarak bugünkü dinamik rekabet gücüne ulaşır.

VİZYON
AYSPAK olarak, kalite ve müşteri memnuniyetini gözardı etmeksizin mükemmellik yolculuğundan asla taviz vermeden standartlar çıtasını yükselten, hat sonu çözümleriyle 5 yıl içerisinde sektörün en yenilikçi ve en çok tercih edilen Türk şirketleri arasında olmak.
MİSYON
AYSPAK olarak, kalitesi ve sunduğu çözümler ile müşterilerine, yenilikçi ve mükemmeliyetçi yaklaşımı ile sektörüne, insana değer yaklaşımıyla çalışma arkadaşlarına, üretkenliği ile de topluma değer katmaktır.
ARGE
Sektörel gelişimleri yakından takip ederek daha yenilikçi ve müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, sektörel bilgi ve tecrübesi olan ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
KALİTE
AYSPAK ürün ve hizmet kalitesi çerçevesinde müşterilere verdiği değere bağlı olarak hep daha iyiye odaklanmaktadır. Bu odak doğrultusunda uygun üretimi uygun teknolojik makine ve sistemlerle gerçekleştirerek kalitesinde sürekliliği sağlama adına araştırmalar yapmakta ve sistemini oluşturan bütün fonksiyonlarını birer birer ele alarak geliştirmeye çalışmaktadır.
İŞ GÜVENLİĞİ
AYSPAK olarak başarımızın ardındaki en değerli gücün sahip olduğumuz insan kaynağı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle iş güvenliğine yönelik olarak yurtiçi ve AB Standartlarına uyumlaşma çabalarımız halen devam etmektedir. Bu yöndeki gelişmeleri yakından takip edip süreçlerimizi bu normlar çerçevesinde geliştirmekteyiz.

AYS (AYS YÖNETİM SİSTEMİ)

AYSPAK temellerinin atıldığı 1992 yılından beri devamlı olarak yeniliklerin öncüsü olmuştur. İleri derecede endüstriyel çözümlerin uygulanmasında her zaman öncü rol opsiyonelnamaktadırnayan AYSPAK başarısının arkasında;

AYS+ Sektörü ve sektörün geleceğini görebilen, sektörel her türlü yeniliği takip eden genç, dinamik ve uzman AYS+ ekibi,

AR-GE: Sektörel gelişimleri yakından takip ederek daha yenilikçi ve müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler üretme adına araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, sektörel bilgi ve tecrübesi olan ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

KALİTE: AYSPAK ürün ve hizmet kalitesi açısından müşterilere verdiği değere bağlı olarak hep daha iyiye odaklanmaktadır. Bu odak doğrultusunda uygun üretimi uygun teknolojik makine ve sistemlerle gerçekleştirerek kalitesinde sürekliliği sağlama adına sürekli araştırmalar yapmakta ve sistemini oluşturan bütün fonksiyonlarını birer birer ele alarak geliştirmeye çalışmaktadır. Bu sayede ulusal ve uluslararası standartlarda gerçekleşen değişimler takip edilerek mükemmellik yolculuğunda devamlı olarak adımlar atılmaya çalışılmakta ve sektörde de bu konuda önder olmaya çalışmaktadır. Bu süreci iki ana başlıkta gerçekleştirir.

Bunlar;
Ürün Kalitesi: Üretimde standardizasyon ve kalite Ürün bazlı kalite anlayışımız 5 aşamada gerçekleştirilmektedir.
Hammaddede Kalite: Kaliteli bir ürün geliştirebilmenin ilk şartı kaliteli hammaddedir. Bu nedenle hammadde seçimi AYSPAK açısından ayrı bir öneme sahiptir.
Tedarikte Kalite: Malzeme tedariki açısından geniş Pazar araştırmaları sonucu bizim markamıza değer katacağına inandığına inandığımız tedarikçilerden oluşan bir tedarikçi ağı oluşturmuştur.
Üretimde Kalite: Makine üretiminin her aşamasında kalite kontrolleri gerçekleştirilerek üretilen her parçanın montaja uygunluğu sağlanmaya çalışılmaktadır.
Kalite Testi: Makine montaj işleminin sonuçlanmasının ardından hız, güvenlik ve makine özgü spesifik diğer testleri gerçekleştiririz.
Kalite Tescili: Üretilen makineler TSE, CE ve ISO 9001:2000 kalite standartları çerçevesinde belgelenerek müşterilerimize sunulmaktadır.

Hizmet Kalitesi
Yönetimde Kalite: ISO 9001:2000 kalite standardı çerçevesinde yürütülen sistematik yönetim anlayışımız ile müşterilerimize hak ettikleri kalitede hizmet vermektedir. Bu kapsamda hem teknolojik altyapısını hem de süreç altyapısını devamlı olarak geliştirmektedir.
İş Güvenliği: AYSPAK olarak başarımızın ardındaki en değerli gücün sahip olduğumuz insan kaynağı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle iş güvenliğine yönelik olarak yurtiçi ve AB Standartlarına uyumlaşma çabalarımız halen devam etmektedir. Bu yöndeki gelişmeleri yakından takip edip süreçlerimizi bu normlar çerçevesinde geliştirmekteyiz.

AYS-art Müşterilerin özelleşmiş beklenti ve ihtiyaçlarını kavrayıp buna uygun tasarım ile bizi öne çıkaran AYS-art tasarım ekibi,

APS (Ayspak Product System): Bir laborant titizliğinde makine parça imalatı ve montajını gerçekleştiren APS ekibi,

Üretim, 6 ana birimden oluşmaktadır: CNC metal levha işleme merkezi, CNC parça işlem merkezi, montaj, robotik, elektrik, kalite kontrol birimleri.
Üretimimiz tamamen uluslararası kalite standartları disiplini çerçevesinde AYS-quality ekibinin desteği ve kontrolünde titizlikle gerçekleştirilmektedir. 3 boyutlu tasarımla başlayan üretim sürecimizin her aşamasında geliştirmiş olduğumuz otomasyon sisteminin katkısıyla referans kaybetmeksizin sanal ortamda üretilen parçalar yine üç boyutlu ve resimli olarak ilgili iş merkezlerine aktarılır. Bu aktarım ve sistemler arasında oluşturulan teknoloji tabanlı aktarım sayesinde, her türlü koordinat ve referans kayıpları ortadan kalktığı gibi makine parçaları büyük bir titizlikle üretilir. Her bir parça üretimin ardından kalite kontrol süreçleri işlemeye başlar. Kalite süreçlerinden başarıyla geçen makine parçalar ise montaj birimine aktarılarak makine montaj aşamasına geçilir. Titizlikle gerçekleştirilen montaj işlemiyle birlikte elektrik sistemi ve varsa robotik montajlar da gerçekleştirilerek üretilen makine son kontrolleri yapılarak müşteriye sunuma hazır hale getirilir.

AYS-soft AYSPAK’a özgü tüm süreçlerin yönetimini daha hızlı gerçekleştirebilmek adına teknolojik tabanlı yönetim sistemini geliştiren AYS-soft ekibi,
Tüm üretim ve süreç yönetim koordinasyonumuz mühendislerimiz ve çözüm ortaklarımızın uzun yıllara dayanan tecrübe ve deneyimleri, değişen yönetim ve teknolojik altyapıya entegre olacak şekilde geliştirilen yazılımlarımız ile desteklenmektedir. Üretim sistemlerin yazılımları ise kendi bünyemizde tüm esneklikler dikkate alınarak geliştirilmekte ve saklanmaktadır.

AYS-service AYSPAK markası için her ne kadar ihtiyacınız olmasa da satış sonrası teknik servis ve yedek parça ihtiyaçlarını AYS-service
Modern ve son teknolojiyle donatılmış makine parkı,
Geçmişten gelen bilgi birikimi ve deneyimi ile bizi güçlü kılan know-how
AYSPAK markasını oluşturan vizyoner ve mükemmellik arayışında olan yönetici kadrosu,
Ve en önemlisi sizler varsınız,